
Nee, wij kunnen niet in 2 uur je bedrijfscultuur veranderen
"We willen de hele piramide van Lencioni in twee uur behandelen." Dan wil je dus in de tijd van een lange film: vertrouwen opbouwen, een cultuur creëren waarin conflict welkom is, commitment krijgen, accountability organiseren én resultaten realiseren. Dat is alsof je zegt: we willen een marathon lopen, maar hebben alleen tijd voor een sprint.
Waarom organisaties alles tegelijk willen
Het is begrijpelijk. Je hebt eindelijk budget. Eindelijk tijd in de agenda. Eindelijk het hele team bij elkaar. Dan wil je er zoveel mogelijk uithalen.
Teamontwikkeling werkt alleen niet als een buffet waar je van alles een beetje pakt. Het werkt als een recept: de volgorde doet ertoe, en als je stappen overslaat krijg je een half product.
Wat je wél kunt bereiken in 2 uur
Twee uur is genoeg om één ding goed te doen. Eén thema. Eén laag van teamontwikkeling. Eén inzicht dat blijft hangen.
Vertrouwen opbouwen? Kies een activiteit waarbij teams letterlijk op elkaar moeten leunen. Communicatie verbeteren? Kies een activiteit met ingebouwde communicatiebarrières. Samenwerking versterken? Kies een activiteit met een gezamenlijk einddoel.
Twee uur, één focus, echte impact. Dat is realistisch.
De valkuil van oppervlakkigheid
Probeer je in twee uur alles te behandelen, dan raakt je team elk thema even aan zonder ergens echt in te duiken. Je krijgt een oppervlakkige kennismaking met vijf concepten. Niemand ervaart echte verandering.
En het ergste: achteraf denkt iedereen "teambuilding werkt niet echt." Niet omdat het niet werkt, maar omdat je te veel wilde in te weinig tijd.
Het is als een arts die zegt: "We behandelen vandaag even al je klachten in één consult van tien minuten." Dat vertrouw je ook niet.
Diepgang verslaat breedte
In twintig jaar teamontwikkeling hebben we één ding geleerd: focus werkt. Kies de laag waar jullie grootste uitdaging ligt (lees meer). Doe die goed. Bouw daarop voort.
Mensen werken langs elkaar heen en delen geen informatie? Focus op vertrouwen. Vergaderingen zijn beleefd maar besluiteloos? Focus op constructief conflict. Afspraken worden niet nagekomen? Focus op commitment en accountability.
Kies één laag, één activiteit en voer achteraf het gesprek dat de link legt met de werkpraktijk. Dat levert meer op dan vijf thema's in sneltreinvaart.
Je bedrijfscultuur verander je niet in twee uur. Je kunt wel in twee uur het fundament leggen waarop je verder bouwt.
Benieuwd welk thema het meeste oplevert voor jullie team? Neem contact op voor een vrijblijvend adviesgesprek.










